Automotive Meetings Otomotiv Sektörünün Geleceğini Ele Aldı

Bursa Organize Sanayi Bölgesi’nin ev sahipliğinde ve Yeşilova Holding’in de destekleriyle bu yıl ikincisi düzenlenen “Automotive Meetings-Bursa” (Dünya Otomotiv Buluşmaları-Bursa) etkinliği çok sayıda yerli ve yabancı sektör temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Bursa’da sektöre ilişkin değerlendirmelerin ve ikili iş görüşmelerinin yapılacağı etkinlikte Yeşilova Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali İhsan Yeşilova’ya etkinliğe verdikleri katkıdan dolayı 3 boyutlu yazıcı ile hazırlanmış araç maketi takdim edildi. 34 ülkeden 250’nin üzerinde otomotiv ana ve yan sanayi firmasını bir araya getiren organizasyonda Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yalçın Yeşilova da BOSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Rasim Çağan’ın moderatörlüğünde İzmir Kalıp Fabrika Müdürü Umut Ekiz, A Plas Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Ağaoğlu, Weger Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Emre Tutan ile sektörün geleceğine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

YEŞİLOVA “AR-GE ÇALIŞMALARIMIZI ARTIRARAK DEVAM EDECEĞİZ”

Açılış konuşmaları sonrasında gerçekleştirilen oturumda şirketler hakkında bilgileri aktararak sözlerine başlayan Yeşilova Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yalçın Yeşilova, geleceğin metali alüminyumu şekillendirerek hem otomotiv hem de raylı sistemlerde kullandıklarını dile getirdi. Ar-Ge yatırımlarıyla dikkat çektiklerini de aktaran Yeşilova “Türkiye'nin en çok Ar-Ge harcaması yapan 191. şirketi, sektörümüze göre ise 2. şirkeyiz. Ar-Ge’yi kendimizi ve şirketimizi geliştirmemiz için en üst düzeyde tutmamız gerekiyor. Globalleşen dünyada buna ihtiyacımız var, son dönemdeki çalışmalarımızla ar-ge’deki çalışmalarımızla farkımızı ortaya koymaya çalışıyoruz” açıklamalarında bulundu. Ayrıca sosyal aktiviteleri ile de hem topluma hem de çalışanlarına hitap ettiklerini aktaran Yeşilova bundan sonraki süreçlerde daha aktif rol oynayacaklarının altını çizdi.