Canel Otomotiv’den KIA Hamlesi

1988 yılından bu yana alüminyumu şekillendirerek otomotiv sektörüne çözüm üreten Canel Otomotiv, gerçekleştirdiği iş birlikleriyle de dünyanın dört bir yanına ürünlerini göndermeye devam ediyor.

Otomotiv ana sanayiye akıllı çözümler sunan Canel Otomotiv, iş birliği yaptığı firmalara bir yenisini daha ekledi. Pandemi süresi boyunca çalışmalarını ara vermeden sürdüren ve araçlarda hafifletici çözümlere imzasını atan Canel Otomotiv, KIA ile yaptığı anlaşma ile de gücüne güç kattı. 2019 senesinin sonuna doğru alınan proje ile KIA Sportage portbagaj üretimini gerçekleştirdiklerini aktaran Canel Otomotiv Proje Müdürü Murat Elveren proje tasarımının tamamının Canel Otomotiv tarafından yürütüldüğünü aktardı. Elveren “Proje ekibimiz ile birlikte en ince detayları düşünerek, ortaya başarılı ve güzel bir iş çıkarmayı amaçladık. KIA için tasarladığımız portbagaj şu an üretimlerini gerçekleştirmekte olduğumuz diğer tasarımlarımıza ve konseptlerimize benzer özellikler taşıyor ancak araç tavanına göre farklılık gösteriyor. İlk sevkiyatını 1 Haziran’da KIA’nın Slovakya’da bulunan Zilina Fabrikasına yaptığımız projemiz, 01 Kasım 2021 tarihinde seriye başlayacak ve 6 yıl devam edecek” dedi.

60 SN’DE 1 TAKIM ÜRETİLİYOR

KIA ile ilk kez çalışmaya başladıklarını aktaran Elveren “Canel Otomotiv’in sayısal olarak aldığı en büyük proje olması ve dakikada 1 takım bitiriyor olmak bizler için büyük bir motivasyon kaynağı” dedi.

BAŞARILARIMIZDA EKİBİMİZLE YAKALADIĞIMIZ SİNERJİNİN PAYI ÇOK BÜYÜK

Canel Otomotiv OEM Seri Parça Mühendislik Yöneticisi ve Proje Lideri Fatih Şekerci ile projeyi şekillendirdiklerini de belirten Elveren, KIA ile yapılan uzun teknik ve ticari toplantılar ile sürecin başarılı bir şekilde yürütüldüğünü ve ekip olarak gösterdikleri çözüm odaklı yaklaşımla projeyi almaya hak kazandıklarını anlattı. Elveren “Müşteriyi doğru zamanda doğru şekilde yönlendirmemiz sonucu projeyi almaya hak kazandık ve yine tasarım sürecinde de destek almadan kısa bir sürede tasarımımızı tamamlamamız sürecin akılda kalan kilometre taşları olarak nitelendirebiliriz. Ekip olarak yaptığımız işten keyif alarak bu süreci başarıyla yürüttük, kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.

YENİ NORMALLEŞMEDE İSTİHDAM ARTIŞI

Proje Müdürü Murat Elveren, koronavirüs sebebiyle üretimlerini durduran otomotiv firmalarına nazaran Canel Otomotiv’in aldığı projeler doğrultusunda çalışmalarını tüm hızıyla sürdürdüğünü aktararak yeni normalleşme ile birlikte istihdam sayısında da bir artışa gidileceğini ifade etti.