Cansan Alüminyum Kalitesini Ortaya Koydu

Alüminyum sektörüne değer katan çalışmaları ortaya koyan Cansan Alüminyum, IATF 16949 Belgelendirme Denetimini başarı ile tamamlayarak belgeyi almaya hak kazandı.

Yarım asra yakındır çevreci metal olarak nitelendirilen alüminyuma şekil veren Yeşilova Holding bünyesinde yer alan Cansan Alüminyum, küresel otomotiv sektöründe parça ve ekipman tedarikçileri için yüksek kalite standartlarını ortaya koyan IATF 16949 Belgelendirme Denetimini başarı ile tamamladı.

Cansan Alüminyum Genel Müdürü Selim Güney, otomotiv sektöründe IATF 16949 Belgesine sahip olmanın önemini belirterek “Otomotiv sektöründe gerek OEM’ler, gerek Tier 1 yan sanayiler, otomotiv standartlarına uygun süreçlere sahip olan tedarikçiler ile çalışmak istiyorlar; ki bu konuda çok haklılar. Sektör, rekabet gücünü koruyabilmek adına bu standartların gerekliliklerine uymak zorunda. Cansan Alüminyum olarak bizler de her zaman otomotiv kültürünü benimsemiş bir firma olduk ve aldığımız belge ile de süreçlerimizin buna uygunluğunu kanıtlamış olduk” dedi.  Güney ayrıca Bureau Veritas denetçilerinin övgüleri ile bu başarıyı elde etmiş olmaktan dolayı büyük bir mutluluk duyduklarını da dile getirerek “Cansan Alüminyum olarak denetimlerimizi başarı ile tamamladık, bu kapsamda çalışma arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Onların özverili ve düzenli çalışmaları sayesinde belgemizi almaya hak kazandık. Emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarımıza katkılarından dolayı teşekkür ediyor, IATF 16949 Belgemizin hem Cansan Alüminyum’a hem de holdingimize hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum" dedi.