Holiday Inn Bursa City Centre’da Covid - 19 Önlemleri Devam Edecek

Tüm dünyayı etkisi altına alan COVID -19 salgını hemen hemen her sektörde birtakım değişikliklere yol açtı. Turizm ve konaklama sektöründe de köklü değişiklere neden olan pandemi sürecini Holiday Inn Bursa City Centre Operasyon Müdürü Sami Sarpkaya değerlendirdi.

2020 yılına yükselen bir ivme ile başlangıç yapan turizm ve konaklama sektörü Çin’de ortaya çıkan ve kısa bir sürede tüm dünyaya yayılan COVID-19 salgınından en çok etkilenen sektörlerin başında geldi. Geçici bir süre için misafir alımını durduran işletmeler gelecekte alınacak olan önlemler ile ilgili de şimdiden çalışmaya başladı.

Sarpkaya: “Sertifikasyon Sistemini Yakından Takip Ediyoruz”

Merkezi konumu ve misafir memnuniyet oranıyla Bursa’da en çok tercih edilen otellerin başında gelen Holiday Inn Bursa City Centre adına bundan sonraki süreçte alabilecekleri önlemleri Operasyon Müdürü Sami Sarpkaya anlattı. Sarpkaya, yurt dışı uçuşlarının iptal edilmesi ve şehirler arası seyahatlere gelen kısıtlamalar birlikte turizm ve konaklama sektöründe bir dizi değişikliğin yaşandığını, bu kapsamda da misafir kabulünü hem çalışanları hem de misafirlerinin sağlığını düşünerek kısıtlı bir süre için durdurduklarını söyledi. Mayıs ayının sonuna doğru tekrar hizmete gireceklerini öngördüklerini Sarpkaya, sözlerine şöyle devam etti: “İçinde bulunduğumuz durum sektörümüzde yeni bir sayfa açtı. Bu noktada Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın açıkladığı turizmde sertifikasyon sürecini yakından takip ediyor, Bakanlık ile görüşmelerimizi sürdürüyoruz. Bu sistem Koronasız alanları sertifikalandırmayı sağlayacak. Biz de sterilizasyon ve sosyal mesafeyi kapsayan kurallar çerçevesinde misafirlerimizi ağırlıyor olacağız. Tesis içerisinde gerekli donanıma sahip sağlık personelinin ve ekipmanının bulundurulması, termal kontrol sistemleri ve ‘stay safe’ belgelerinin düzenli olarak verilmesi, çalışanların bağışıklık sistemi belgesinin ve pandemi eğitimi belgesinin alınmış olması gibi bir dizi önlemler de  Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından öne sürülen koşullar olacak.”

Sarpkaya: “Mayıs ayı sonunda hizmete girmeyi öngörüyoruz”

Hijyen konusundaki hassasiyetleri ve attıkları planlı adımlar sayesinde COVID – 19 salgınının başından itibaren hızlı bir şekilde karar alıp uyguladıklarını söyleyen Sarpkaya, sürecin başarılı bir şekilde yürütüldüğünün altını çizdi. Alınan tedbirlere harfiyen uyulduğu taktirde mayıs ayı sonuna doğru tekrar hizmet vermeye başlayacaklarını vurgulayan Sarpkaya, tüm dünyadaki normalleşme sürecine göre hareket edeceklerini de sözlerine ekledi.