Tamer Fidan: Virüse Karşı Tedbirli Olmak Tek Koşul

Koronavirüs tedavisinin ardından görevine geri dönen Cansan Alüminyum Mal Kabul ve Depo Uzmanı Tamer Fidan, hastalık süresince yaşadıklarını Cansan Alüminyum İnsan Kaynakları Yöneticisi Elif Altıntaş Özata’ya anlattı.

Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid – 19 salgını ülkemizde de etkisini sürdürmeye devam ediyor. Üretim kapasitesi ve yoğunluğu sebebiyle çalışmalarına devam eden fabrikalardan biri olan Cansan Alüminyum, alınan ve sıkıca takip edilen tedbirlere rağmen salgından etkilenen çalışanlarının tedavisi ile de yakından ilgileniyor. Covid 19’a yakalanan çalışanlardan biri olan Mal Kabul ve Depo Uzmanı Tamer Fidan, Cansan Alüminyum İnsan Kaynakları Yöneticisi Elif Altıntaş Özata’nın moderatörlüğünde gerçekleşen online görüşmeye katılarak yaşadığı süreci tüm çalışma arkadaşları ile paylaştı.

“Cansan ailesi en büyük desteğim”

Hastalığın ilk aşamasında göğüs ağrısı ve sıtma semptomları ile sağlık kuruluşuna başvurduğunu söyleyen Fidan, Covid - 19 testinin pozitif çıkmasıyla 14 günlük karantina sürecinin başladığını ve evde tedavi gördüğünü belirtti. Hastalığın tedavisinde kullanılan ilaçlar kadar moral ve motivasyonun çok önemli olduğunu vurgulayan Fidan konuşmasına şöyle devam etti: “Uygulanan ilaç tedavisi kadar moralinizi yüksek tutmanız ve hastalığı yeneceğinize inanmanız da çok önemli. Bu süreçte iş yerindeki arkadaşlarım, yöneticilerim ve müdürlerim beni hiç yalnız bırakmayarak gerekli motivasyonu sağlamamda bana çok büyük katkıda bulundular. Her gün beni arayarak iyileşme sürecimin her aşamasında yanımda oldular.”

“Tedbiri elden bırakmamak en önemli silah”

Türkiye’de görünen ilk vaka ile alınmaya başlanan önlemlere hem iş hayatında hem de sosyal yaşamında büyük bir titizlikle uyduğunu söyleyen Fidan, buna rağmen virüse yakalandığını fakat bu önemlere uyarak bulaş riskini de en aza indirdiğini de anlattı. Fidan: “Gerek çalışırken gerekse ev hayatında bu hastalığa karşı alınan önlemleri harfiyen uygulamak çok önemli. Her alanda sosyal mesafeyi korumak, ellerimizi sık sık yıkamak ve maskeyi düzgün kullanmak zorundayız. Eve geldiğimizde ilk iş ellerimizi yıkamalı, ardından duşa girmeli ve eşyalarımızı yıkayamıyorsak bile mutlaka havalandırmalıyız. Ben tüm bu tedbirlere sıkı sıkıya uyduğum için hastalığı eşime dahi bulaştırmadan atlattım” diyerek tedbirleri uygulamanın ne kadar önemli olduğunun altını çizdi.