TÜBİTAK Başkanı: “Takip Eden Değil, Takip Edilen Ülke Olmak İstiyoruz”

Bilgiye, teknolojiye ve inovasyona değer katan çalışmalara imzasını atan Yeşilova Ar-Ge Merkezi, başarılarıyla da yenileşim rüzgarları estiriyor.

Geçmişten aldığı tecrübeyi, geleceğe de yansıtan Yeşilova Holding’in 2015 yılında oluşturduğu Yeşilova Ar-Ge Merkezi, gerçekleştirdiği başarılar ile adından söz ettirmeye devam ediyor. Son olarak Avrupa Komisyonu tarafından yürütülen ve 80 Milyar Euro bütçeli araştırma ve inovasyon programı olan Ufuk 2020’de çok ciddi bir başarıya imzasını atan Yeşilova Holding, bu kapsamda TÜBİTAK Başkanı Sayın Prof. Dr. Hasan Mandal’ı ağırladı. Yeşilova Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali İhsan Yeşilova ile Yeşilova Ar-Ge Merkezi’nin ağırladığı Hasan Mandal, Yeşilova Holding ve Ar-Ge merkezinin çalışmaları hakkında detaylı bilgi aldı.

“Gurur Duyuyoruz”

Yeşilova Holding’in koordinatör olarak teknik altyapısını kurguladığı ALBATROSS projesinin toplam 14 başvuru içerisinden ilk dörde girerek büyük bir başarıya imza attığına dikkat çeken TÜBİTAK Başkanı Hasan Mandal “Ufuk2020 kapsamında ‘10 ülkeden 21 ortağın bulunduğu’ ALBATROSS (Advanced Light-weight BATteRy systems Optimized for fast charging, Safety, and Second-life applications) projesinde koordinatör olarak görev yapan ülkemizin önemli sanayi kuruluşu Yeşilova Holding’i tebrik ediyorum. Bu proje ile elektrikli, hibrit-elektrikli binek araç piyasasına yenilikçi, uzun menzilli, modüler, hafif ve uygun maliyetli, verimli ve güvenilir batarya sistemlerinin geliştirilmesi hedefleniyor. Sizler gibi başarılı arkadaşlarımız sayesinde artık takip eden değil, takip edilen olmak istiyoruz. TÜBİTAK olarak başarılarınızla gurur duyuyoruz” açıklamalarında bulundu.

Mandal ayrıca TÜBİTAK’ın Yeşilova Holding Ar-Ge Merkezi’nin bu proje kapsamında çalışmalarını yakından takip edeceğini de sözlerine eklerken Yeşilova Holding Ar-Ge Merkezi’nin koordinatörlüğünde gerçekleştirilecek ALBATROSS projesindeki ilk kick-off toplantısına eşlik edeceğini de iletti.

İnovasyon Tutkumuz En Üst Seviyede

Yeşilova Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali İhsan Yeşilova, TÜBİTAK Başkanı Hasan Mandal’ın ziyaretinden çok memnun olduklarını dile getirerek “Yeşilova Holding’in temelleri tam 45 yıl öncesine dayanıyor, o yıldan bugüne Bursa ve ülke ekonomisine katkı koymak adına çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Daha o zamanlarda içimizde var olan yenilikçi düşünce ve inovasyonu hep en üst seviyede tutmaya çalıştık. 2015 yılında bünyemize kattığımız Ar-Ge Merkezimiz ile de bu düşüncelerimizin somutlaştığını görmek bizleri gururlandırıyor. Tüm ekip arkadaşlarımıza verdikleri emek ve özveri için teşekkür ediyorum” dedi.

Odağımız Uluslararası İş Birlikleri

Yeşilova Holding Ar-Ge Müdürü Gökhan Tekin ise 2020 yılında elde ettikleri Avrupa Birliği projelerinin çok kıymetli olduğuna değinerek “Yeşilova Holding grup şirketleri gibi biz de Ar-Ge Merkezi olarak odağımızı uluslararası iş birliklerine çevirdik, 2020 yılında onaylanan 3 adet AB projemiz var ve bunların ikisinde konsorsiyum lideriyiz. Ayrıca yanıtını beklediğimiz 4 adet daha AB proje başvurumuz daha bulunmakta, bu kapsamda Yeşilova Holding olarak otomotiv sektöründe yeniliğe olan yaklaşımımızı ve yeteneğimizi gösterebilmiş oluyoruz, ekibim ile gurur duyuyorum” dedi.