Yeşilova Holding Sürdürülebilir Başarıya İlerliyor

Kuruluşların sürdürülebilir başarısı için yaklaşımlarını bütünsel olarak derleyen EFQM modelini uygulamaya başlayan Yeşilova Holding, iç eğitimlerle model hakkında farkındalık oluşturmaya başladı.

Geri dönüştürülebilme özelliğiyle dünyanın en çevreci metali olarak nitelendirilen alüminyumu şekillendirerek farklı sektörler adına çözümler üreten Yeşilova Holding, sürdürülebilir değer yaratma yolculuğunda EFQM Modeli’ni uygulamaya başladı. 45 yılı aşkın süredir alüminyum yolculuğunda gelecek 45 yılı da inşa etmek üzere oluşturulan +45 Gelişim Programının stratejik yön çalışmalarını yürüten Rubik Takımı ile paylaşılan EFQM Modeli’nin 2020 versiyonu kurumsal olgunluğu artırmada en önemli araç olarak nitelendiriliyor.

Yeşilova Holding Yönetim Kurulu Üyesi Yasemin Yeşilova EFQM yönetim modelinin Yeşilova Holding’e büyük değer katacağını belirterek “Holding olarak geleceğe yönelik çalışmalarımızı sağlam taşlar üzerine oturtmayı hedefliyoruz. Bu anlamda da projelerimizi ortaya koyarken her şeyi detaylı bir şekilde düşünüyor ve planlıyoruz. Holdingimizin ve holdingimize bağlı şirketlerin değer yaratma yolculuğunda nerede olduğunu ölçerek başarıyı elde etmek adına EFQM modelini Yeşilova Yönetim Sistemleri Müdürümüz olan ve aynı zamanda KalDer Bursa Ödül Yürütme Kurulu üyesi olan Halit Yılmaz arkadaşlarımızla paylaştı. Rubik Takımı’mızın 10 üyesinin yanında grup şirketlerimizdeki kalite süreçlerini yürüten çalışanlarımızın da katıldığı eğitimlerde Yılmaz, bu modelin gerekliliklerini bizlere iletti” dedi.

‘Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları’nı merkezine almış olan EFQM modeli ile uyumlu bir amacı olan Yeşilova Holding’in ‘Mutlu çalışanlarla sürdürülebilir bir dünya’ya katkı sunmakta yol gösterici bir kılavuz olacağını ileten Yılmaz “Strateji haritası doğrultusunda geliştirilen yaklaşım ve yönetim sistemlerini, EFQM modeli sayesinde daha bütünleşik ve düzenli uygulama şansı oluşmakta” ifadelerini kullandı.