Yeşilova Holding Zamana Anlam Katıyor

Tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs (COVID-19) salgını pek çoğumuzu evlere bağlasa da kişisel gelişim ve kaliteli zaman geçirmek adına da aslında büyük bir fırsat sunuyor. Bu çıkış noktasıyla harekete geçen Yeşilova Holding, evde geçirilen vakti fırsata çevirebilmek için farklı konularda birçok bilgilendirici kitapçığı çalışanları ve aileleriyle buluşturdu.

45 yıldır alüminyum sektörünün iddialı oyuncularından olan Yeşilova Holding, salgının başladığı ilk günden itibaren aldığı yoğun önemlerle üretimine devam ederken, uygun birimler için de ofislerdeki yoğunluğu azaltarak evden çalışma sistemine geçti.  “Evde Kal” çağrısına uyarak günlerdir dışarıya çıkmayan çalışanlarının ailelerini düşünen ve evde kaliteli zaman geçirilmesi adına kolları sıvadıklarını söyleyen Yeşilova Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yalçın Yeşilova, hazırladıkları kitapçıklarla hem büyükler hem de küçükler için faydalı öneriler sunduklarını dile getirdi. Dünya ve ülke olarak oldukça zor zamanlardan geçtiklerinin altını çizen Yalçın Yeşilova, psikolojiyi sağlam tutmanın salgınla mücadelede büyük önem taşıdığını belirterek sözlerine şöyle devam etti: “İçinde bulunduğumuz dönemde kimi zaman umutsuzluğa düşüyor, kimi zaman fazlaca kaygılanıyoruz. Hem kaygılarımızdan arınmak hem de bu süreci artıya çevirmek için kendimize yatırım yapmamız gerektiğine inanıyorum. Bu bilincin aşılanması adına da Yeşilova Holding olarak mini kitaplar serimizi hayata geçirmeye başladık. Online kişisel eğitimler, çocuklarla evde gerçekleştirilebilecek aktiviteler, mutfakta harika işler çıkarabileceğimiz eşsiz tariflerle başladığımız hem çalışanımıza hem de ailelerine iyi gelmesini istediğimiz mini kitaplarımızı online olarak buluşturuyoruz.”

HER HAFTA YENİ BİR İÇERİK

Her hafta Cuma günü çalışanlarına kitapçıkları mailing ve sosyal medya aracılığıyla duyurduklarını aktaran Yeşilova “Her şeyin başı sağlık. Hem fiziksel hem de ruhsal olarak kendimizi iyi hissetmemiz gerekiyor. Bu kapsamda da çalışanlarımıza dolayısıyla da ailelerine ulaştırdığımız kitapçıklarımızla onların bu süreçte biraz olsun kaygıdan uzakta, farklı aktivitelere yönelmelerini amaçlıyoruz” dedi. Evde kalınan süre boyunca kitapçıklarını hazırlayacaklarını da aktaran Yalçın Yeşilova “Şimdiye kadar online eğitimler, yemek tarifleri, çocuklar için masallar ve evde yapılabilecek aktiviteler ile ilgili kitapçıklarımızı hazırladık. Aldığımız geri dönüşler neticesinde de yeni içeriklerimizi online gezilebilecek müzeler, konserler, evde fitness yaparken yardımcı olacak uygulamalar ve videolar ile eğitimlere yönelik olarak planladık.” açıklamalarında bulundu.