Yeşilova Holding'den Koronavirüs Önlemleri

2019 yılının Aralık ayında Çin’in Wuhan kentinde başlayan ve tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirus (COVID-19) kapsamında Yeşilova Holding de sağlık önlemlerini almaya devam ediyor.

Bursa’da 45 yılı aşkın süredir alüminyuma hayat veren Yeşilova Holding, tüm dünyayı etkisi altına alan ve Türkiye’de de görülmeye başlayan koronavirüs kapsamında çalışmalarını, azami hassasiyet göstererek sürdürme kararı aldı. Dünya Sağlık Örgütü tarafından ‘pandemi’ olarak ilan edilen ve Sağlık Bakanlığı tarafından bir dizi önlemin hayata geçirildiği koronavirüs ile ilgili olarak Yeşilova Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yalçın Yeşilova da birtakım önlemleri hayata geçirdiklerini belirtti.

Tüm yurt içi ve yurt dışı seyahatlerini iptal ettiklerini, teknolojinin de gelişmesi ile tüm görüşmelerini online programlar ve telekonferanslar üzerinden yaptıklarını ifade eden Yeşilova “Şirketlerimizin hepsinde ve servislerimizde dezenfektan çalışmalarımızı gerçekleştirdik. Çalışanlarımızın rahat ulaşabilecekleri yerlere, özellikle yemekhane giriş ve çıkışlara el dezenfektanlarımızı yerleştirdik. Yemekhanelerimizde de çalışanlarımız az sayıda ve belirli aralıklara oturarak yeni bir düzenleme ile öğle saatlerini geçirmeye başladılar. Bu hafta itibari ile evden çalışması mümkün arkadaşlarımız homeoffice sistemine geçirerek bize destek sağlıyorlar. Bunların yanı sıra 55 yaş ve üzeri, kronik hastalığı olan, hamile çalışma arkadaşlarımız da izinli sayılıyorlar.  Üretimde yer alan arkadaşlarımız ise mesafelerini koruyarak üretim bandındaki süreçlerini yürütüyorlar. Tüm toplantı ve etkinliklerimizi de Nisan ayı sonuna kadar iptal ettik” dedi. Yakın temasta bulunulmaması adına sürekli paylaşımlar yaptıklarını da aktaran Yeşilova sözlerine şu şekilde devam etti: “İşletmelerimiz içerisinde bulunan panolara ‘koronavirüs’e ilişkin detaylı bilgilendirmelerin yer aldığı çalışmalar ekledik. Sosyal medya hesaplarımızdan ve mailingler aracılığı ile paylaşımlar yapmaya da devam ediyoruz.”

ÖNCE SAĞLIK

Yalçın Yeşilova sağlık olmadan hiçbir şeyin olmayacağının da altını çizerek “Bizim için ‘Önce Sağlık’ geliyor. Çalışanlarımızla birlikte burada bir aile gibiyiz, bu kapsamda da bu virüs ile olan savaşımızı büyük hassasiyet ile yürütüyoruz. Buna dikkat eden ve uygulayan arkadaşlarımıza da teşekkür ediyorum” dedi.

OTELİMİZDE HİJYEN EN ÜST SEVİYEDE

Otel sektöründe de Holiday Inn Bursa City Centre markasıyla misafirlerine hijyen ve temizlik anlayışı yüksek bir hizmet sunduklarını da aktaran Yeşilova “Otelimizde konaklayan misafirlerimize ilişkin detaylı bir bilgi alınıyor, şu süreçte açıkçası daha önce nerede konakladıklarını bilmemiz gerekiyor. Tüm çalışanlarımıza bilgilendirmeler yapıldı, eldiven ve maske desteği sağlanıyor. Misafirlerimizin odaları sürekli havalandırılıyor ve ortak alanlar düzenli olarak dezenfekte ediliyor. Hava temizliği için de ozon hava sistemi kullanıyoruz. Biz zaten temizlik ve hijyen konusuna çok önem veren ve bu özeni gösteren bir oteldik. Bu süreçte de bu özelliğimizi daha da arttırdık” açıklamalarında bulundu.

Alınan önlemler sayesinde virüsün daha fazla yayılmasının önüne geçmeye amaçladıklarını aktaran Yalçın Yeşilova mücadelenin asıl büyüğünün sağlık alanında sürdüğünün de altını çizdi. Sağlık çalışanlarına teşekkür eden Yeşilova “Bu salgının durdurulması için gece – gündüz demeden çalışıyorlar. Onların emeği ve hakkı ödenmez” ifadelerini kullandı.