Can Metal, Gelişimiyle Şampiyon Oldu

Yeşilova Grup şirketleri arasında yer alan ve yüksek basınçlı alüminyum döküm parça üretiminde faaliyet gösteren Can Metal, Türkiye Orta Ölçekli Sanayiciler ve Yöneticiler Vakfı Bursa Destekleme Derneği’nin (TOSYÖV) düzenlemiş olduğu ‘Yılın KOBİ’si’ ödül töreninde Gelişen KOBİ ve Güvenli KOBİ ödüllerine layık görüldü.

Alüminyum sektörüne yüksek basınçlı döküm parça üretimi ile değer katan Can Metal, Bursa’nın ve ülkenin gelişimine katkıda bulunmak, örnek ve öncü firmaları teşvik etmek ve onurlandırmak amacıyla TOSYÖV Bursa Derneği tarafından düzenlenen ‘Yılın Kobi’si Ol’ ödüllerinde Gelişen KOBİ ve Güvenli KOBİ ödülleriyle başarılı çalışmalarını taçlandırdı. 1975 yılında alüminyum sektörüne girdiklerini ve bugün 8 şirketleriyle birlikte alüminyuma yönelik prosesleri kendi tesislerinde yönetebilen yegane bir kuruluş olduklarını dile getiren Yeşilova Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali İhsan Yeşilova, her şeyin mühim noktasının başlangıç olduğunun altını çizdi. Yeşilova “Yeşilova Grubu olarak bizler de 1975 yılında alüminyum yolculuğuna başladık. Bugünkü konumumuza gelmemizdeki en önemli nokta başlangıcımızda kurguladığımız büyük hayallerimizdi. 45 yılı aşkın süredir güvenilirlikle anılan Yeşilova Grup şirketlerimiz, çok sayıda ve çeşitli ölçeklerde müşterilerimiz ile sağladığımız güçlü ticari ilişkilerimiz, tedarikçi kontaklarımız, değişime açık kurum kültürümüz, toplum yararını gözeterek üretim süreçlerimizi yönetmemiz ve istihdama olan katkımız ile fark yaratan çalışmaların merkezi olduk” dedi.

1993 yılında Bursa sanayisine kazandırdıkları Can Metal’in ürünlerini kalite standartları çerçevesinde müşterilerine zamanında ulaştırması, teknik resim ve şartnamelere uygun ürünler sunması, hızlı yanıt ve sorunsuz ürün üretmesiyle sektöre adını yazdırdığını aktaran Yeşilova “Bugün burada, ulusal veya uluslararası standart ve yasalara uyumlu kalite belgeleriyle başarılı işlere imzasını atan Can Metal, geçtiğimiz senelerde hedeflenen performansın üzerinde bir başarı sergileyerek Gelişen KOBİ, İş Sağlığı ve Güvenliği konusundaki yasalar ve yönetmelikler çerçevesinde üzerine düşen sorumlulukları yerine getiren, alınması gereken tedbirleri hayata geçiren, aksiyonlarla ilgili çalışanlar arasında koordinasyon sağlayan ve denetimlerini aksatmayan bir firma olmasından dolayı da Güvenli KOBİ ödüllerine layık görüldük. Yeşilova Grubu olarak şirketlerimizin elde ettiği bu başarılar, bizleri hem onurlandırıyor hem de başardığımız işler gelecek adına ne kadar doğru bir yolda olduğumuzun göstergesi oluyor. Değerli TOSYÖV Bursa Yönetimine ve ekibine bu iki ödül ile başarılarımızı taçlandırdığı için çok teşekkür ediyorum. Bu ödülü almamızda emeği geçen tüm arkadaşlarıma da teşekkür ediyor, iş birliği ve sinerji parolamız sayesinde daha nice başarılara imza atacağımıza inanıyorum” ifadelerini kullandı.

Bursa Kent Konseyi Başkanı Şevket Orhan tarafından takdim edilen ödülleri, Yeşilova Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali İhsan Yeşilova, Can Metal Genel Müdürü Selim Güney ve Can Metal Fabrika Müdürü Ümit Semerci aldı.

29.06.2021 Alle Nachrichten