Cansan Alüminyum İhracatıyla Yıldızlaştı

Yeşilova Holding’in 44 yıllık alüminyum tecrübesini ülke dışına taşıyarak başarılı bir ihracat performansı gösteren Cansan Alüminyum, İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği (İDDMİB) organizasyonunda, 2018 yılı ihracat girdileriyle yıldızlaştı.

Cansan Alüminyum Mali İşler Müdürü Serkan Kara ve Can Metal Mali İşler Müdürü Burak Baltacı’nın katılım gösterdiği organizasyonda Cansan Alüminyum, alanında 100 şirket arasında 29. Sırada yer alarak başarısını perçinledi.

İDDMİB Yönetim Kurulu Başkanı Tahsin Öztiryaki'nin ev sahipliğinde, Ticaret Bakan Yardımcısı Rıza Tuna Turagay ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle'nin katılımıyla gerçekleştirilen, 21 farklı kategoride 64 ödülün sahiplerini bulduğu İhracatın Metalik Yıldızları 2018 Ödül Töreni'nde konuşan İDDMİB Başkanı Öztiryaki, "Sadece mal ihracatı ile değil, kültürel alandaki başarılarımızla da ülke markamızı yukarı taşımamız gerekiyor" ifadelerini kullandı. Ticaret Bakan Yardımcısı Rıza Tuna Turagay ise 13 yıl önce kendisinin TİM üyesi bir ihracatçı olduğunu belirterek, gerçekleşen 8,2 milyar dolarlık ihracatın gurur verici olduğuna dikkati çekti.

Cansan Alüminyum Genel Müdürü Selim Güney, "Türkiye ihracatına oranla sektörün yüzde 4,6’lık orandaki payı bizler için de büyük gurur kaynağı oldu.  Özellikle de küresel piyasaların çalkantılı, sektörel daralmanın yoğun olduğu bir dönemden başarıyla çıktık.

Uzun yıllardır ciddi emek sarf ederek hayata geçirdiğimiz yapısal iyileştirmelerin, esnek yapımızın ve hızlı karar alıp uygulayabilme gücümüzün, sağlam temeller üzerine oturan finansal yapımızın bu başarıda öne çıkan ana unsurlar olduğunu görüyoruz. 2018 yılı için planladığımız yatırımları hayata geçirdiğimiz gibi, özellikle teknolojik gelişim amaçlı yatırım kalemleri bizim için öne çıkan unsur oldu” dedi.

07.05.2019 Alle Nachrichten