Yeşilova Çalışanları Olumlu Yaşama Adım Atıyor

Alüminyum sektöründeki tecrübesiyle Bursa ve Türkiye ekonomisine katkı sağlayan Yeşilova Holding, “Mutlu çalışanlarla sürdürülebilir dünya” amacından yola çıkarak çalışan odaklı uygulamalarıyla fark yaratan şirketler arasında yer alıyor.

46 yılı aşkın süredir alüminyum sektöründe planlı çalışmaları, donanımlı ekibi, hatasız üretim prosesleri ve öncü çalışmalarıyla sektöre adını yazdıran Yeşilova Holding, çalışanlarına yönelik kurguladığı programlar ile de çalışan motivasyonunu artırmayı sürdürüyor. Son olarak Yeşilova’nın geçmişinden aldığı gücü geleceğe taşımak adına oluşturduğu +45 Dönüşüm Programı kapsamında “Olumlu Yaşam Programı” hayata geçirildi. Haftanın belirli günlerinde Yeşilova Holding ve bünyesindeki şirketlere diyetisyen ve psikolog hizmeti alındığı programda çalışanların hem ruhlarına hem de bedenlerine iyi bakarak daha olumlu bir yaşam sürmeleri hedefleniyor.

Ekibiniz Olumlu Olursa, Şirketlerinizde Başarı Kaçınılmazdır

Yeşilova Holding’in çalışanlarının desteğiyle her geçen kendini geliştirdiğini aktaran Yeşilova Holding İcra Kurulu Başkanı A. Yalçın Yeşilova, +45 Dönüşüm Programı ile Yeşilova Holding’in çalışan odaklı yönetim anlayışını benimsediklerini aktardı. Yeşilova, “1975 yılında kurulan ve büyük emeklerle bugünlere ulaşan Yeşilova Holding’in geçmişinden aldığı gücü geleceğe daha sağlam taşıması adına ‘Özgürlük ve sorumluluk kültürü’ olarak nitelendirdiğimiz +45 Dönüşüm Programı’mızı başlattık. Bu programı, ekibimizin içinde bulundurduğu güç, çeviklik ve dayanışma ile harmanladık.” dedi. Oluşturulan ekiplerin çok ciddi çalışmalar yaptığını sözlerine ekleyen Yeşilova “Dönüşüm programımız kapsamında hedeflerimizi belirlerken çalışanlarımızın motivasyonunu asla arka plana atmadık. Biliyorsunuz pandemi ile birlikte hepimiz hem ruhsal hem fiziksel çok ciddi sıkıntılar yaşadık. Bu kapsamda da değerlerimiz arasında yer alan ‘olumlu’dan yola çıkarak ‘Olumlu Yaşam Programı’mızı hayata geçirdik. Bu program ile biraz olsun endişeleri azalttık, çalışanlarımızın sağlıklarının ne kadar önemli olduğunu onlara bir kez daha hatırlattık. İş yerlerine daha olumlu şekilde gelmeleri ve burada pozitif zaman geçirmelerini sağlamak çok önemli. Çünkü ekibiniz iyi ve hayata olumlu baktığı sürece siz ortaya iyi işler çıkarabilirsiniz” açıklamalarında bulundu.

Olumlu Yaşam Programı’na katılan çalışanlardan gelen yorumların da pozitif yönlü olduğunu aktaran Yeşilova, “Çalışma arkadaşlarımızla yaptığımız görüşmeler programın çok faydalı olduğunu bizlere gösterdi. Artık daha sağlıklı beslendiklerini, kendilerinde değiştirmesi gereken özelliklerin daha net farkına vardıklarını ayrıca iletişim becerilerini kuvvetlendirme çalışmaları yaptıklarını dile getiren arkadaşlarımızla artık daha olumlu ve daha mutlu bir Yeşilova’yız.”

24.09.2021 Alle Nachrichten