Yeşilova Holding Ar-Ge Merkezi ile Ford Otosan Ar-Ge Merkezi Arasında Örnek İş Birliği

Uludağ Üniversitesi tarafından, Prof. Dr. Fuat Sezgin anısına organize edilen 8. Bilgilendirme ve Ar-Ge Günleri’nde sektöre ait poster alt kategorisinde Yeşilova Holding ve Ford Otosan örnek iş birliği gerçekleştirerek başarılı bir sunuma imza attı.

Çok sayıda bilim adamı ve akademisyenin konuk olduğu, iki gün süren etkinlikte sanayi, özel sektör ve kamu temsilcileri, devam eden Ar-Ge çalışmalarını, patentlerini ve yeni fikirlerini hazırladıkları posterlerle tüm katılımcılara sunabilme fırsatı yakaladı. Poster sunumlar sektöre ait, akademi-sektör iş birliği ve akademik olacak şekilde 3 ana kategoride sergilenirken Yeşilova Holding ve Ford Otosan Ar-Ge Merkezleri araştırmacıları ‘Alüminyum Alaşımlı Torpido Traversi Geliştirilmesi’ isimli devam eden projenin sunumuyla etkinliğe katılım sağladılar.

Etkinlikte konuşma yapan Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay Türkiye'nin, geleceğini bilim ve araştırmayı merkeze alan çalışmalarla inşa edeceğinin bilincinde olduklarını vurgulayarak ‘Bilim ve teknolojinin şekillendirdiği günümüz dünyasında, üniversitelerimiz de bu dinamizmin aktörü olmak zorundadır. Bu anlayışla yeni dönemde Uludağ Üniversitesine, bilimin ekonomik değere ve toplumsal faydaya dönüştüğü, hem Ar-Ge yapan hem proje üreten hem de sanayiyle iş birlikleri kuran '3. nesil üniversite' vizyonunu belirledik’ dedi.

18.04.2019 Alle Nachrichten