Yeşilova Holding, Kuzey Yıldızı Sürdürülebilirlik Programı değerlendirme sürecini tamamladı

Yeşilova Holding, TAİDER Kuzey Yıldızı Programı kapsamında gerçekleşen Aile Şirketlerinde Sürdürülebilirlik Programı değerlendirme sürecini başarıyla tamamladı.

“Mutlu Çalışanlarla Sürdürülebilir Bir Dünya” amacını benimseyen Yeşilova Holding, TAİDER Aile İşletmeleri Derneği’nin sürdürülebilirlik yaklaşımını benimseyerek çalışanlar, çevre, toplum ve gelecek açısından fark yaratan, ülke ekonomisine değer katan aile şirketlerinin teşvik edilmesi amacıyla düzenlediği TAİDER Kuzey Yıldızı Aile Şirketlerinde Sürdürülebilirlik Programı’na katıldı. Bu kapsamda 12-13 Mayıs tarihlerinde TAİDER değerlendirme ekibi tarafından ziyaret edilen Yeşilova Holding, kurumsal yönetim, çalışanlar, iş modeli, çevre, toplum, aile ve gelecek nesiller sürecinde değerlendirildi.

Amacı doğrultusunda sürdürülebilirlikte öncü rol oynamak isteyen Yeşilova Holding’i Hasanağa kampüsünde ziyaret eden TAİDER değerlendirme ekibi, yönetim kurulundan grup şirketlerine kadar farklı departmanlarda çeşitli düzeylerdeki çalışanlarla görüşmeler gerçekleştirdi. Programın saha turu bölümü ise holdinge bağlı şirketlerden Can Metal’de devam etti.

TAİDER değerlendirici ekibiyle yapılan görüşmelerde, gündemdeki proje ve çalışmalar, gelecek hedefleri ve yönetimsel açıdan pek çok başlık ele alınarak, departman yapıları ve karar alma süreçlerine ilişkin değerlendirmeler yapıldı.

KUZEY YILDIZI PROGRAMI HAKKINDA…

Türkiye’deki aile şirketlerinin kurumsallaşmasını ve kârlı sürdürülebilir büyümesini destekleyerek, Türkiye’nin ekonomik kalkınmasına katkıda bulunmak amacıyla faaliyetlerini sürdüren TAİDER Aile İşletmeleri Derneği tarafından hayata geçirilen Kuzey Yıldızı Programı ile şirketlerinin sürdürülebilir iş modelleri geliştirmelerine katkı sağlanması, tüm yıl dahilinde gerçekleştirilen etkinliklerle iyi örneklerin paylaşılması ve program dahilindeki aile şirketlerinin sürdürülebilirlik yolculuğundaki gelişimi için itici güç oluşturulması amaçlanıyor.

18.05.2022 Alle Nachrichten