Can Metal’den BMW’ye İhracat Atağı

Yeşilova Holding şirketleri arasında yer alan Can Metal, BMW’ye gerçekleştirilen sevkiyatlarla birlikte ihracat oranı yüzde 40’ın üzerine çıkardı.

Yüksek basınçlı alüminyum döküm parça üretiminde faaliyet gösteren Can Metal, ihracatta yükselişini sürdürmeye devam ediyor. Can Metal, Ford’dan Renault’ya, FIAT’tan Volkswagen’e kadar geniş bir portföyde hizmet verdiği referansları arasına BMW’yi de eklemesinin ardından, bu markaya da ihracata başladı. BMW’ye gerçekleştirilen ilk sevkiyatların ardından değerlendirmelerde bulunan Can Metal Genel Müdürü Ümit Semerci, şunları söyledi:

“KONUMUMUZU DAHA DA KUVVETLENDİRECEĞİZ”

“BMW’ye başladığımız sevkiyatlar ile birlikte ihracat oranımızı yüzde 40’ın üzerine taşımayı başardık. Üretilmeye başlanan yeni parçalar, Can Metal’in en yüksek adetli imalat yapılan parçaları listesinde ilk sıralara yerleşti. 2014’ten bu yana her yıl istikrarlı bir şekilde büyümesini sürdüren şirketimiz, geçtiğimiz yıl yüzde 25’lere çıkardığı ihracat payını, bu sevkiyatlar ile daha da artırdı. Entegre üretim gücünden nitelikli istihdama, AR-GE çalışmalarından esnek üretim kabiliyetimize kadar tedarik zincirinde güvenli bir liman olduğumuzu bu başarıyla bir kez daha perçinledik. Önümüzdeki süreçte yeni yatırım ve projelerimizi devreye alarak tedarik zincirindeki konumumuzu daha da kuvvetlendireceğiz. Geliştirdiğimiz stratejilerle ihracatta yakaladığımız sıçramayı, 2022 yılında yükseltmeye devam edeceğiz.”

16.02.2022 All News