Can Metal’den yükselen ihracat başarısı

Yeşilova Holding iştiraki Can Metal, devreye alınan yeni proje ve yatırımlarının etkisiyle ihracat oranını yüzde 44’e taşıdı.

Alüminyum sektöründe yüksek basınçlı döküm parça segmentinde faaliyet gösteren Yeşilova Holding şirketlerinden Can Metal, esnek, verimli ve yüksek kaliteli üretimdeki başarısını, artan ihracat rakamlarıyla perçinliyor. Ürettiği parçalarla otomotiv sektörünün BMW, Volvo, Ford, Renault gibi küresel alandaki en büyük markalarına dolaylı olarak satış gerçekleştiren Can Metal, 2022 yılının Nisan ayı itibariyle ihracat oranını yüzde 44’e taşıdı.

YENİ PROJELER İLE GELEN BAŞARI

Satış rakamlarının yurt dışında büyümesine yönelik değerlendirmelerde bulunan Can Metal Genel Müdürü Ümit Semerci, şunları söyledi:

“Can Metal olarak ürettiğimiz katma değeri yüksek ürünlerle ihracatta öne çıkıyor, ekonomimize olan desteğimizi güçlendirerek sürdürüyoruz. Küresel çapta yaşanan ekonomi ve enerji alanlarındaki sıkıntılara karşın ülkemiz dış ticaretine sağladığımız katkı, bizleri en fazla motive eden konuların başında gelmektedir. 8 yıldır aralıksız olarak istikrarlı bir büyüme gösteren şirketimiz, geçtiğimiz yıl yüzde 25’te kapattığı ihracat oranını, 2022 Nisan itibarıyla yüzde 44 seviyesine taşımayı başardı. Bu başarıda devreye alınan projelerin katkısı çok büyük. Yapılan yatırımlar, anlaşmalar ve devreye girecek yeni projelerle birlikte başarılı çalışmalarımızı önümüzdeki dönemde de sürdüreceğiz. Can Metal Ailesi, özverili çalışanları ve tecrübeli yönetim kadrosuyla Yeşilova Holding’in parlayan yıldızı olarak sektöründe uluslararası alanda büyük bir firma olmak yolunda emin adımlarla ilerlemektedir.”

Sürdürülebilir ihracat anlayışını benimsediklerini de belirten Ümit Semerci, hedef ürün, hedef pazar bakış açısıyla üretim ve hizmetlerine tüm hızıyla devam ettiklerini açıkladı.

13.05.2022 All News