Gençlere Değer Veren Şirket: Yeşilova

Bilişim Vadisi'nde Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'ın da katılımıyla düzenlenen 8. Ar-Ge ve Tasarım Merkezleri ile Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Zirvesi'nde, yenilikçi bakış açısıyla alüminyum sektörüne değer katan Yeşilova Holding, Ar-Ge’deki başarısını bir kez daha kanıtladı.

45 yılı aşkın süredir alüminyuma değer katan projeler üreten Yeşilova Holding, temelleri 2002 yılında atılan ve 2015 yılında resmileşen Ar-Ge Merkezi’ndeki istihdamı ile de sektördeki farkını sürdürüyor. Son olarak Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın katılımıyla gerçekleştirilen ve Bilişim Vadisi’nde düzenlenen 8. Ar-Ge ve Tasarım Merkezleri ile Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Zirvesi'nde 2020 yılı Performans Endeksi'nde 35 ve altı Ar-Ge personel istihdamı kategorisinde Yeşilova Holding 2.’lik ödülüne layık görüldü.

Ödülünü Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın elinden, Yeşilova Ar-Ge Merkezi Müdürü Emre Dolaylar ile birlikte alan Yeşilova Holding İcra Kurulu Başkanı A. Yalçın Yeşilova, genç nesle değer verdiklerini aktararak “Değişim gösteren dünya yapısına ayak uydurmak adına genç arkadaşlarımıza ihtiyacımız var. Onların farklı bakış açıları ile alüminyuma değer katan projelerimizi hayata geçiriyoruz. Hem şirketlerimizde hem de Ar-Ge Merkezimizde genç arkadaşlarımız görev alıyorlar, onların içlerindeki heyecanla projelerimizi gerçekleştiriyor olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz” dedi.

AR-GE ve İNOVASYON ODAKLI ÇALIŞMALARIMIZLA BAŞARILARIMIZI TAÇLANDIRIYORUZ

Ulusal ve uluslararası projelerde Yeşilova olarak farklarını da ortaya koyduklarını ileten A. Yalçın Yeşilova, “Ufuk 2020 projeleri kapsamında konsorsiyum koordinatörü ve partneri görevini üstleniyoruz. Buradaki başarılarımız hem şirketimiz hem şehrimiz hem de ülkemiz adına büyük gurur kaynağı. Bugün de aldığımız bu ödül ile başarılarımızı taçlandırmış ve inovasyonu ön planda tutan çalışmalarımızla da ne kadar doğru bir yolda olduğumuzu görmüş olduk.  Tüm arkadaşlarımıza ilettikleri fikirler ve vizyon katan bakış açıları için teşekkür ediyorum” dedi.

12.11.2021 All News