Yeşilova, +45 Dönüşüm Programı İle Geleceğin İş Modelini Bugünden Tasarlıyor

Yenilikçi ve ekip ilkesini merkeze alarak, geleceğe yönelik yatırımlarına devam eden Yeşilova Holding, geçmiş 45 yıldan aldığı güç ve tecrübe ile gelecek 45 yıla ışık tutmak üzere, 6 ana başlıkta sistematik iyileşmelerin planlandığı, +45 Dönüşüm Programı’nı hayata geçiriyor.

1975 yılında alüminyum sektörüne adım atan ve bugün 8 şirketiyle ulusal ve uluslararası pazarda lider bir konuma yükselen Yeşilova Holding, geçmiş 45 yılındaki başarılı çalışmalarını gelecekte de devam ettirilebilmek amacıyla, 6 ana başlıkta sistematik iyileşmelerin planlandığı, +45 Dönüşüm Programı’nı başlattı. Program içeriğindeki gelişmeler sayesinde Yeşilova Holding’in gelecekte de trendleri uygulayan, gelişmiş insan gücü kaynağına sahip, sektöründe tercih edilen şirketler arasında olacağını aktaran Yeşilova Grup İcra Kurulu Başkanı Yalçın Yeşilova, +45 Dönüşüm Programı ile tüm çalışanların daha yenilikçi ve esnek bir çalışma yaklaşımına geçeceklerini ifade etti. Yalçın Yeşilova, “Programla birlikte iş yapış biçimlerimizin daha özgür, iş sorumluluğumuzun daha yüksek ve nihayetinde şirketlerimizin daha çevik bir yapıya bürünmesini öngörüyoruz” dedi.

YEŞİLOVA, GELECEKTE DE TERCİH EDİLEN ŞİRKET OLACAK

Çalışan memnuniyeti ve iş verimliliğini artıracak bir dizi projeyi gündemlerine aldıklarını söyleyen Yeşilova, “Yeşilova Holding ve şirketleri, +45 Dönüşüm Programı ile iş gücünü geliştiriyor, böylece sektörde rekabetçi ve öncü konumunu gelecekte de korumayı amaçlıyor. Program kapsamında gerçekleşecek bazı içeriklerimiz çalışan ailelerimizi de kapsıyor. Böylelikle şirket içerisinde oluşan olumlu havanın, çalışanlarımızın evlerinde de hissedilmesini hedefliyoruz. Ayrıca + 45 Dönüşüm Programı’nın etkilerini sektörümüzün, müşterilerimizin, iş birliği içerisinde olduğumuz paydaşlarımızın da hissedeceklerine inanıyoruz” ifadelerini kullandı.

Yeşilova Holding Yönetim Kurulu Üyesi Yasemin Yeşilova ise “Koordinatörlüğümde gerçekleştirilen +45 Dönüşüm Programı’nı, Yeşilova Holding’in gelecek 45 yılda da başarılarını devam ettirebilmesi adına gerekli olan iyileşmelerin bugünden planlanması olarak adlandırabiliriz. İş ve insan odağından değerlendirdiğimizde, şirketlerimizin ve işlerimizin gelişmesi için bugüne kadar birçok alanda yatırım yapıldığını görüyoruz. Bugün sektördeki öncü konumumuzu, geçmişte atılan bu adımlar sayesinde edindiğimiz gelişmiş insan gücüne ve iş bilgisine borçluyuz. Bugünden sonrası için de aynı yaklaşımla, gelecek trendlere göre gereksinim duyulacak alanların belirlenmesi ve gelişmesi için yatırımların planlanmasını amaçlıyoruz. Böylece, gelecekte de başarılarımızın devam edeceğine inanıyoruz” ifadelerini kullandı.

GELECEK 45 YILA, ÖZGÜRLÜK VE SORUMLULUK PENCERESİNDEN BAKIYORUZ

Yasemin Yeşilova, programın merkezinde ofis ve saha çalışanlarının bulunduğunu aktararak “Yeşilova Holding ve bünyesinde yer alan şirketlerimizde çalışanlarımızın hepsine direkt hitap eden +45 Dönüşüm Programı’nı ‘Özgürlük ve Sorumluluk Kültürü’ olarak yorumluyor, iş hayatı perspektifinden baktığımızda birbirini tamamlayan kavramlar olarak karşımıza çıkan ‘özgürlük ve sorumluluk’ yaklaşımını ortaya koyarken çalışma arkadaşlarımızın; kendi alanlarında söz sahibi olabileceği, iş modellerini tayin edebileceği, yenilikçi bakış açısı sayesinde işlerini geliştirebilecekleri özgürlükçü yaklaşımı ile bu yaklaşımı tamamlayacak olan; işlerimize bağlılık, süreçlerimize uyum, değer ve hedeflerimize odaklılığın getireceği sorumluluk yaklaşımının senkronize bir şekilde yürütülmesini hedefliyoruz” dedi.

+45 Dönüşüm Programı içeriğinin 6 ana başlıkta topladıklarını da sözlerine ekleyen Yeşilova, “Grup şirketlerimizde çalışan arkadaşlarımızın katılımıyla oluşturduğumuz 6 projemizde yer alan ekiplerimiz büyük emekler harcıyorlar. Onların çalışmaları kapsamında; Stratejik Dönüşüm, Liderlik ve Gelişim Dönüşümü, Dijital Dönüşüm, İletişim Dönüşümü, İnovasyon Dönüşümü ve Marka Dönüşümü projeleri ortaya çıktı. Programımızla birlikte, şirketlerimizi ve çalışanlarımızı daha da iyileştirecek birçok projeyi ortaya koyacağımıza inanıyorum. Bu proje adına emek veren tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

01.07.2021 All News