Yeşilova, Genç Nesillerle İş Birliğini Sürdürüyor

Bursa’da yenilikçi uygulamaların öncüsü olarak hareket eden Yeşilova Ar-Ge Merkezi, araştırmaları ve projeleriyle genç nesillere örnek olmaya devam ediyor.

Üniversite – sanayi iş birliğiyle genç neslin sektöre ilişkin bilgi sahibi olması adına çalışmalarını sürdüren Yeşilova Holding, başarılı çalışmalarını aktarmayı sürdürüyor. Son olarak Pamukkale Üniversitesi’nin düzenlendiği ‘Kariyer Sohbetleri’ne katılan Yeşilova Ar-Ge Merkezi Müdürü Emre Dolaylar öğrencilere Ar-Ge ve inovasyon odaklı tavsiyelerde bulundu. 22 yılı aşkın süredir iş hayatında yer aldığını aktaran Dolaylar “Pamukkale Üniversitesi benim mezun olduğum okul; sizin oturduğunuz sıralarda bir zamanlar ben de yer alıyordum. Öğrencilik döneminde kendinizi ne kadar geliştirebilirseniz emin olun iş hayatına daha çabuk adapte olacaksınız. Biliyorum zorlu bir süreç sizleri bekliyor ama inanıyorum ki bakış açılarınızı farklılaştırarak çözüm bulma yöntemlerinizi geliştirdikçe daha pozitif bir iş hayatına giriş yapmış olacaksınız” dedi.

Yeşilova’nın Ar-Ge ve inovasyon odaklı çalışmalarıyla kendisini sürekli geliştiren bir yapısı olduğunu sözlerine ekleyerek Yeşilova’daki prosesleri aktaran Dolaylar “Yeşilova olarak 45 yılı aşkın süredir alüminyumu şekillendiren bir grup olarak Bursa ve ülke ekonomisine katkı sağlıyoruz. Ar-Ge merkezi olarak da yürüttüğümüz projeler ve ürün geliştirme faaliyetlerimizi yeni nesil araçlara hizmet edecek şekilde belirliyoruz. Otomotiv sektörü için katma değerli ve özgün alüminyum çözümler sunan mevcut yapımızı, bu şekilde derinleştirmek kısa ve orta vadeli hedeflerimiz arasında. Yeni Ar-Ge yönetimi ile birlikte birçok yeniliğin de zaman içerisinde devreye alınacak olması bundan sonraki aylar ve yıllar içerisinde Yeşilova Holding’in bu sektördeki konumunun daha iyi bir noktaya gelmesi için katkıda bulanacak” ifadelerini kullandı.

Gerçekleştirilen online görüşmede öğrenci ve öğretmenlerin sorularını yanıtlayan Dolaylar, Yeşilova Holding ile Pamukkale Üniversitesi’nin ileriki dönemde yapmayı planladıkları projeleri de değerlendirdi.

Pamukkale Üniversitesi Finallerden Sonra Kulübü, Kariyer Sohbetleri’ne katılan Yeşilova Ar-Ge Merkezi Müdürü Emre Dolaylar adına Manavgat’ta fidan dikimi gerçekleştirerek doğaya katkıda bulundu.

22.11.2021 All News