Yeşilova, Gençleri İş Dünyasına Hazırlıyor

Gençlere yönelik bilgi paylaşımlarıyla onları iş dünyasına hazırlayan Yeşilova Holding, üniversitelerle görüşmelerini sürdürmeye devam ediyor.

Üniversite – sanayi iş birliğine önem veren Yeşilova Holding, son olarak Gebze Teknik Üniversitesi öğrencileri ile bir araya geldi. Yeşilova Holding şirketleri arasında yer alan ve otomotiv kanadını temsil eden Canel Otomotiv ve yenilikçi projeleri ile sektöre yön veren Yeşilova Ar-Ge Merkezi temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirilen online görüşmede Doç. Dr. Gamze Gediz İliş ve beraberindeki mühendislik öğrencileri iş ve organizasyon yapısına ilişkin süreçleri öğrendi.

Canel Otomotiv Hasanağa Fabrikası Fabrika Müdürü Erdinç Karacaoğlu “Yalın Üretim ve Yönetim Sistemi” üzerine gerçekleştirdiği sunumda Canel Otomotiv’in 1988 yılında sektöre giriş yaptığını belirtti. Karacaoğlu, Canel Otomotiv’in otomotiv devlerine yedek parça konusunda alüminyumdan çözümler sunduğunun altını çizerek “Otomotiv devlerinin yedek parça tedarikçisi olarak üretimlerimizde gösterdiğimiz hassasiyet ve özen ile sektördeki yerimizi koruyoruz. Tahmin edersiniz ki çok ince ayrıntılarla yürüttüğümüz bir sürecimiz var. Müşterilerinize sıfır hata ile iş göndermeniz büyük önem taşıyor, iş hayatına atıldığınızda bunu daha net göreceksiniz” ifadelerini kullandı.

Ar-Ge Ürün Doğrulama ve Laboratuvar Yöneticisi Ahmet Abdullah Karaca ise alüminyumun otomotiv endüstrisinde kullanılan değerli bir metal olduğunu ifade ederek “Alüminyumun Otomotiv Endüstrisinde Uygulanması” konulu sunumunu öğrencilerle paylaştı. Alüminyumun hafif olması, iyi elektrik iletimi, direnme özelliği ve korozyona karşı dirençleri sebebiyle otomotiv endüstrisinde yoğun olarak kullanıldığını aktaran Karaca “Son yıllarda elektrikli araçların kullanımının ve üretiminin artmasıyla alüminyuma olan ilgi daha da yükseldi. Alüminyum alaşımları, otomobillerde, otobüslerde, trenlerde, deniz taşıtları yapımında öncelikli olarak tercih edilen malzemeler oldu. Bunda en önemli etken alüminyumun, çelik ve demire nazaran ortalama üç kat daha hafif olması. Ayrıca otomobil toplam ağırlığındaki her yüzde 10’luk azalma yüzde 5-10 oranında yakıt tasarrufu sağlamakta. Bizler Ar-Ge Merkezi olarak sektörlerimizin ihtiyaçlarına yönelik yenilikçi fikirleri hayata geçirmek adına projelerimizi yürütüyoruz” açıklamalarında bulundu.

 

 

 

22.12.2021 All News