Yeşilova Holding Teknolojiye Ayak Uyduruyor

Yeşilova Holding ve bünyesinde yer alan şirketler değişen ve gelişen teknolojik dönüşümlere uyum sağlamak adına IFS 10 sürecini tamamladı.

Alüminyum sektöründeki başarılı çalışmalarıyla Bursa ve ülke ekonomisini kalkındırmaya yönelik üretimini gerçekleştiren Yeşilova Holding, teknolojik değişime uyum sağlamak ve güncel teknolojileri bugün ve gelecekte kullanmak adına IFS 10 versiyonuna geçti. Büyüyen şirketlerini güncel teknolojilerle desteklemek istediklerini belirten Yeşilova Holding Bilgi Teknolojileri Müdürü Şerif Şimşek dönüşümü şöyle anlattı: “Tüm süreçler için bütünleşik çözümler sunan IFS’in yeni teknik alt yapı olanakları sayesinde versiyon değiştirmek artık daha kolay olacak. Eski versiyona göre tüm süreçlerde değişiklikler olduğu gibi etkinliği düşük veya hiç var olmayan modülleri de yeni versiyonla birlikte kullanmaya başlayacağız. Yeşilova Holding şirketleri farklı sektörlerde faaliyet gösteren farklı çözümlere ihtiyaç duyan şirketler. Geçiş sürecinde hiçbir şirketimizin duruş yaşamadan bu süreci atlatması bizim için büyük bir başarı ve övünç kaynağıdır.”

Holding şirketlerinin 10 yıllık IFS serüveninde çeşitli seviyelerde yapılmış birçok geliştirme ve raporun mevcut olduğunu ileten Şerif Şimşek “Öncelikle iyi bir planlama yapılarak yeni versiyona taşınacak olan geliştirme ve raporlar tespit edildi.  Orijinal sürümde olmayan yüzden fazla ekran, yine orijinal ekranlarda olmayan alanlar, menüler yeniden yapılıp ekranlara eklendi. Altı yüzden fazla rapor ve diğer geliştirmeler de plan dahilinde yeni versiyona göre yeniden yazıldı.  Mobil uygulamalarımız için kendi yazdığımız bir uygulamayı da devreye aldık” dedi. Bu sürecin yorucu olmasının yanı sıra keyifli olduğunu da ifade eden Şerif Şimşek “Bu süreçte bizlere destek olan IFS Türkiye ekibine özellikle Ahmet Gültekin ve Ali Karaibrahim’e, F8 Bilişim ekibine özellikle Faruk Azaklı ve Ufuk Erkan’a teşekkür ederiz” açıklamalarında bulundu.

İŞLERİMİZİ DİJİTALE TAŞIMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Çoğu firmanın ERP sistemini sipariş yönetimi ve fatura kesmek için kullanmakta olduğunu da aktaran Şerif Şimşek, ERP yazılımlarının asıl amacının doğru maliyet hesaplamak olduğunu söyledi. Holding olarak tüm şirketlerde maliyet hesaplayıp raporladıklarının altını çizen Şerif Şimşek “Şirket, müşteri ve malzeme bazında maliyetlerini hesaplayıp raporlayabiliyoruz.  Bu konunun bize önemli üstünlük sağladığını düşünüyorum. IFS gibi global bir uygulamanın Yeşilova Holding’in tüm şirketlerinde kullanılması ve etkinliğinin artması kurumsal yapımızın daha da gelişmesine ve sürdürülebilirliğin artmasına katkıda bulunacaktır” ifadelerini kullandı. Bu geçiş sürecinde ilk hedeflerinin 7 şirkette de üretim, sevkiyat, e-fatura ve e-irsaliye gibi temel süreçlerin geçiş sırasında sorunsuz çalışmasını sağlamak olduğunu söyleyen Şerif Şimşek, projenin başında 500 -700 adam/gün olarak planladıkları geçişi 285 adam/gün danışmanlıkla bitirdiklerini aktardı. Geçiş sürecinde bazı dönemlerde vardiyalı çalışarak, bazı dönemlerde ise günlük 16 -17 saat mesai yaparak süreci minimum aksamayla geçirdiklerini belirten Şerif Şimşek, iş süreçlerini dijitale taşımak için çalışmalarının devam ettiğinin de altını çizdi.

DOĞRU ZAMANDA DOĞRU MÜDAHALE

Yeşilova Holding Yazılım Geliştirme ve Veri Tabanı Uzmanı Cem Kahramanoğlu ise IFS 10 geçişini “Ekip olarak yorucu ve çok yoğun bir süreçten geçtik. Aramızda iş bölümü yaparak ve zamanlamamızı iyi planlayarak bu zorlu sürecin üstesinden geldik. Bu çaptaki her projede olduğu gibi, geçişten sonraki ilk aşamada küçük aksaklıklar yaşadık ama ekip olarak zamanında ve doğru müdahalelerle projeyi hayata geçirdik” şeklinde anlattı.

12.01.2021 All News