Yeşilova'dan Son 3 Yılda Her Yıl %25’lik Büyüme

Alüminyum sanayisindeki 44 yıllık tecrübesiyle Yeşilova Holding, ham madde külçe olarak satın aldığı alüminyumun, işleme süreçlerinin tamamını kendi tesislerinde gerçekleştirerek, çeşitli sektörlere çok geniş yelpazede ürünler sunuyor. İvmesini artırarak büyümeye devam eden Yeşilova Holding geçtiğimiz 3 yılda her yıl ortalama %25’lik bir büyüme performansı sergiledi.

Alüminyumu sadece bir üretim malzemesi olarak görmeyip, üzerine bilgi birikimi ve tecrübesini katarak bilimsel boyutlarda da işleyen Yeşilova Holding, gösterdiği büyüme ivmesiyle bu başarısının meyvesini alıyor.

“Avrupa’daki büyüme trendimizi sürdürmeyi hedefliyoruz”

Yeşilova Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yalçın Yeşilova: ‘‘Yeşilova Holding’in 8 şirketinden 7’si alüminyum konusunda farklı sektörlere, farklı ürün gruplarıyla hizmet vermekte. Şirketlerimize ham külçe olarak giren alüminyum cevherini ekstrüzyon ve yüksek basınçlı enjeksiyon yöntemleriyle üretiyor, müşteri talepleri doğrultusunda alüminyum profil ve döküm parçalar üzerinde gerekli talaşlı imalatı yapıyoruz. Alüminyuma farklı teknolojileri kullanarak form verebilme kabiliyetimiz ve farklı birleştirme teknolojilerimiz bizi rekabette öne çıkaran önemli güçlü yanlarımız. Bunların haricinde eloksal, toz boya ve yaş boya tesisimizde ürüne müşterinin talep ettiği nihai görünümü kazandırıyoruz. Özetle, ham maddeden ürüne uzanan süreçlerin tamamı kendi tesislerimizde gerçekleşiyor. Ürettiğimiz ürünlerin büyük bir kısmı otomotiv, raylı sistemler ve endüstriyel sektörlere yöneliktir. Bu alanlarda kurmuş olduğumuz güçlü iş birliklerinin ve Ar-Ge merkezimizin üretmiş olduğu katma değerin bir çıktısı olarak geçtiğimiz 3 yılda her yıl ortalama %25’lik bir büyüme performansı sergilediğimizi söyleyebiliriz. İhracat atılımlarımız devam ederken özellikle içinde bilgi barındıran ürünlerimizle iddiamızı güçlendirerek Avrupa’daki büyüme trendimizi sürdürmeyi hedefliyoruz.’’

‘‘Tüm Yatırımlarımızın Neticesinde 1100 Kişiye İstihdam Sağlamaktayız’’

Holding çatısı altında bulunan grup şirketleri 2017 yılından bu yana teknolojilerini güncellemek veya geliştirmekle yetinmeyerek, mevcut kapasitelerini de artırdı. Bu artışı, açılan yeni şubeler ve sektör çeşitliliği adına gruba eklenen yeni şirketler takip etti. Konu ile ilgili açıklama yapan Yalçın Yeşilova bu büyüme ve yatırımlarını şöyle değerlendirdi: ‘‘Alüminyum döküm alanında hizmet veren Can Metal şirketimizde kasım ayında tamamlanacak olan yatırımımız ile %70’lik bir kapasite artışı sağlanacak. Yine 2018 yılında raylı sistemlere yönelik alüminyum parçalar ürettiğimiz Canray Ulaşım şirketimiz devreye girdi. Türkiye’nin en büyük alüminyum mağazası olan Can Alüminyum firmamızda alüminyum yassı ürünlerin işlenmesi ve şekillendirilmesi noktasında NOSAB’ta yeni bir tesis kurulumu geçtiğimiz ay hayata geçirildi. Cansan Alüminyum’da talaşlı imalat ve boyahane tarafında kapasite artışı ve teknoloji güncellemeleri gerçekleştirildi. Canel Otomotiv’de strech bending ve robotik kaynak teknolojileri ile ilgili yatırımlarımız oldu. Rusya’da faaliyet gösteren CMTG şirketimizde ise yeni bir ürün segmentinde yatırımlar yaptık. Alüminyum konusu dışında 2017 yılında Bursa Kent Meydanı’nda Holiday Inn Bursa City Centre adıyla otel yatırımımız hayata geçti. Yeşilova Holding, tüm bu yatırımları neticesinde 1100 kişiye istihdam sağlamaktadır. Yaptığımız yatırımların arasında bizi geleceğe taşıyacak olan en değerli yatırımın insana ve bilgiye olan yatırımımız olduğu inancındayız.’’

Çağın şartlarına uyum sağlamanın ve bunun neticesinde ayakta kalmanın yolunun sürekli değişim ve gelişimle mümkün olduğu günümüz dünyasında, Ar-Ge Merkezi, inovasyon çalışmaları, alüminyumun kullanım alanının genişletilme faaliyetleri, ürün çeşitliliği gibi konularda uzmanlaşarak ulusal ve uluslararası ihtiyaçlara cevap veren Yeşilova Holding şirketleri, tüm bu çalışmalarıyla milli ekonomiye de katkıda bulunmaya devam ediyor.

09.01.2019 All News