Yeşilova'nın Liderleri, Strateji ve Kültür Kampında Bir Araya Geldi

1975 yılından bu yana çevreci metal olarak kabul edilen alüminyumu en ince ayrıntısıyla işleyerek üretimini sürdüren Yeşilova Holding, gelecekte söz sahibi olacak projelerin detaylarını şekillendirmeye devam ediyor. Son olarak İznik’te gerçekleştirilen Strateji ve Kültür Kampı’nda bir araya gelen Yeşilova liderleri, Yeşilova’nın hedeflerini belirleyecek çalışmalara imza attı.

Alüminyum sektörü denilince ilk akla gelen şirketlerden biri olan Yeşilova Holding, bünyesinde yer alan 8 şirketiyle alüminyum alanındaki başarısını; otomotiv, raylı sistemler, mobilya, makine, döküm, inşaat gibi sektörlerde kanıtladığı gibi turizm kanadında da Holiday Inn Bursa City Centre markasıyla sürdürüyor. Tüm bu çalışmalarla birlikte sektörde fark yaratan uygulamalara da imzasını atan Yeşilova Holding son olarak İznik Askania’da düzenlediği ‘Strateji ve Kültür Kampı’ ile Yeşilova liderlerini bir araya getirdi. İki gün süren kamp boyunca Yeşilova’nın stratejik planları çerçevesinde çalışan liderler, Yeşilova’nın hedefli ve planlı ilkeleri doğrultusunda gelecek rotasını çizdi.

+45 Dönüşüm Programı kapsamında şirketlerinde bir dönüşüme imza attıklarını aktaran Yeşilova Grup İcra Kurulu Başkanı A. Yalçın Yeşilova “Özgürlük ve sorumluluk kültürü olarak hayata geçirdiğimiz +45 Dönüşüm Programımızla ‘mutlu çalışanlarla sürdürülebilir bir dünya’ amacımıza hızla ilerliyoruz. Bizler, aynı amaca yürüyen kararlı ekipleriz ve çalışmalarımızı siz değerli liderlerimizin desteğiyle başarabiliriz. Bilgi barındıran ürünlerimiz, beklenti yükselten hizmetlerimiz ve kalıcı üstünlüklerimizle bunu hedeflemeliyiz. Burada ortak bir akılla gerçekleştireceğimiz çalıştaylarla da geleceğin metali alüminyuma ve şirketlerimize değer katacak birçok projenin başlangıcını yapacağımıza inanıyorum” dedi.

YENİ MODELLERİ BİRLİKTE KURGULAYACAĞIZ

Pandemiden sonra ilk defa bir organizasyon gerçekleştirdiklerini de sözlerine ekleyen Yeşilova, “Son 2 senedir zorlu süreçlerden geçtik, o yüzden kamp alanımızı seçerken hem ruhumuza hem de bedenimize iyi gelecek, doğa ile iç içe olacağımız bir alanda toplantılarımızı gerçekleştirmek istedik. Yeşilova’nın ve alüminyumun yolculuğunda siz değerli genel müdürlerimize ve müdürlerimize çok güveniyor, birlikte yeni modelleri kurgulayacağımıza inanıyorum. Yeşilova’nın değişim ve dönüşümüne sunduğunuz tüm katkılarınız için şimdiden teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK VE OLUMLU BAKIŞ AÇILARI GÖRÜŞÜLDÜ

Yeşilova Grup İcra Kurulu Başkanı A. Yalçın Yeşilova, Yönetim Kurulu Üyesi Yasemin Yeşilova, Cansan Alüminyum ve Can Metal Genel Müdürü Selim Güney, Canray Ulaşım Genel Müdürü Ramazan Uçar, Can Alüminyum Genel Müdürü İbrahim Aydın, Canel Otomotiv Genel Müdürü Umut Özdeş ve tüm şirketlerdeki müdürlerin katılımıyla gerçekleştirilen ve iki gün süren kamp boyunca sürdürülebilirlik ve yeşil mutabakat alanında ÇEDFEM Genel Müdürü Hüsamettin Çoban katılımcılara küresel ısınma, karbon ayak izi hesaplamaları ve döngüsel ekonomiye ilişkin bilgilendirmelerde bulundu. Son zamanlarda yaşadığımız orman yangınları ve sellere ilişkin dikkat çekici paylaşımlarda bulunan Çoban, Yeşilova’nın çevreciliği bir değer olarak benimsemesini ve sürdürülebilirlik çalışmalarını desteklediğini belirtti.

Eğitmen Gökhan Okçu da Yeşilova’nın olumlu değerine istinaden “hayata olumlu bakmak” konulu kişisel gelişim semineri ile kamptaki yerini aldı. İnteraktif bir şekilde gerçekleştirilen seminer boyunca katılımcılar keyifli anlar yaşarken, farklı bakış açıları da kazanmış oldular.

Yeşilova Liderleri, çalıştay ve konuşmaların haricinde; yoga, çini boyama, ateş başında günün stresinden arınma ve İznik kültür gezisi ile Strateji ve Kültür Kampı’nı tamamladı.

 

15.10.2021 All News