Can Metal Sektördeki Tecrübesini Euroguss Fuarı’nda Yansıttı

Yeşilova Holding bünyesinde yer alan ve yüksek basınçlı alüminyum döküm parça üretimi ile sektöre adını yazdıran Can Metal, Uluslararası Alüminyum Döküm ve Kalıp Teknolojileri Fuarı - EUROGUSS 2020’de yerini aldı.

İki yılda bir düzenlenen ve alanında Avrupa’nın öncü fuarı olarak adlandırılan Uluslararası Alüminyum Döküm ve Kalıp Teknolojileri Fuarı - EUROGUSS 2020 Almanya’nın Nürnberg şehrinde 14 – 16 Ocak tarihleri arasında gerçekleşti. 36 ülkeden 762 firmanın katılım sağladığı fuara, alüminyum sektöründeki teknolojik donanımı ile adından söz ettiren Can Metal’de katıldı. Döküm sanayi alanında geniş bir ürün yelpazesine sahip olan Euroguss Fuarı’nda ürünlere gösterilen ilgiden memnuniyet duyduklarını dile getiren Can Metal Genel Müdürü Selim Güney, fuarların kendileri için sektördeki yenilikleri görme ve yeni iş birliği bağlantıları sağlama noktasında başarılı bir yol olduğunun altını çizdi.

Bu yıl Türkiye’den 47 firmanın katılım gösterdiğini de aktaran Güney “Sektörümüze ilişkin fuarlarda yer almak hem firmamız hem de biz firma temsilcileri adına oldukça yararlı bir organizasyon olarak gerçekleşiyor. Burada yaptığımız görüşmeler neticesinde yeni iş birliklerinin de kapılarını aralıyoruz. Yenilikçi ve teknolojik donanımımızla fark yarattığımız Can Metal’in adını sektöre yazdırdığını görmek gurur verici. Aldığımız geri dönüşlerle de bunu kanıtlamış oluyoruz” açıklamalarında bulundu.

YENİLİKÇİ ÇÖZÜMLERİN ADRESİ

Yeşilova Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali İhsan Yeşilova ise, fuar katılımlarının firmalar için önemli organizasyonlar olduğuna değinerek “Gelişen ve değişen dünyada bizler de yerimizde oturup beklemek yerine, dünyadaki farklılıkları ve yenilikleri takip etmek durumundayız. Bu kapsamda özellikle yurt dışında gerçekleştirilen fuarlara katıldığımızda firmalarımızın hangi konumda olduğunu ve gelişimlerini gözlemleyebiliyoruz. Ne mutlu ki; 2007 yılında kurduğumuz Can Metal, teknolojik donanımıyla sektördeki farkını ortaya koyuyor” ifadelerini kullandı.

Ali İhsan Yeşilova, Yeşilova Holding’in 45 yıllık alüminyum sektörü tecrübesinin, genç ve dinamik kadroyla birlikte teknolojik ekipmanlarla harmanlandığı Can Metal’in, kaliteli ürün ve hizmetleriyle müşterilerine tam zamanlı çözümler ürettiğini de belirtti.

2019’da YÜZDE 30 BÜYÜME

Endüstri 4.0 uygulamalarının adapte edildiği, kamera kontrollü insansız döküm hücrelerinin yer aldığı, yalın bir iş akışına sahip ve anlık toplanan dijital veriler ile üretim performansını kesintisiz izleme imkanı sunan ve yüksek basınçlı enjeksiyon döküm parçaları üretimini en üst teknoloji ile gerçekleştiren Can Metal, 2019 yılını yüzde 30 büyüme ile kapattı.