Canel Otomotiv’e Mercedes’ten Tam Not

Otomotiv sektörüne alüminyumdan parça üretimi konusunda çözümler sunarak araçların yükünü hafifleten Canel Otomotiv, Mercedes’ten seri üretim onayını aldı.

Yeşilova Holding’in otomotiv ayağını temsil eden Canel Otomotiv, Ocak ayında faaliyete geçen Hasanağa yerleşkesinde üretim süreçlerini başarılı bir şekilde yürütmeye devam ediyor. Son olarak Mercedes’i ağırlayan Canel Otomotiv, Mercedes’ten seri üretim onayını aldı. Ürün ve üretim süreci onayı (PPF)  için Canel Otomotiv’i ziyaret eden Mercedes yetkilileri, 2 gün süren denetim sonrasında Canel Otomotiv’in takip denetiminden de başarıyla geçtiğini bildirdi.

Canel Otomotiv Üretim Müdürü Erdinç Karacaoğlu Canel Otomotiv’in pandemiye rağmen 2020 yılını başarıyla kapattığının altını çizerek “Canel Otomotiv pandemiye rağmen 2020 yılında ciddi üretimler gerçekleştirdi, fabrikamız sürekli aktif haldeydi. Ocak ayı itibariyle yeni yerleşkemize geçtik. Üretim süreçlerimiz hem Ovaakça fabrikamızda hem de Hasanağa yerleşkemizde sürüyor. Mercedes de taşınmamızdan kaynaklı olarak bizleri ziyaret etti. Denetimlerimizden başarıyla geçtik ve seri üretim onayını aldık. Tüm ekibimize teşekkür ediyorum” açıklamalarında bulundu.