Cansan Alüminyum ALUEXPO'da

Türkiye’nin önde gelen alüminyum profil üreticilerinden olan ve alüminyum sektörüne 1990 yılından bu yana katkı sağlayan Cansan Alüminyum; alüminyum sektörünü bir araya getiren Uluslararası Alüminyum Teknolojileri, Makine ve Ürünleri İhtisas Fuarı’nda (ALUEXPO 2019) yerini aldı.

10-12 Ekim tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşen fuara Yeşilova Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali İhsan Yeşilova, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yalçın Yeşilova, Cansan Genel Müdürü Selim Güney ile Cansan Alüminyum Yurt içi Satış Müdürü Bahadır Öztürk ve ekibi katıldı. Türkiye ve Avrasya Bölgesi olmak üzere dünyanın dört bir yanından gelen misafirleri ağırlayan ALUEXPO Fuarı’nda dikkat çeken Cansan Alüminyum, yeni iş bağlantıları da geliştirme imkanı yakaladı.

 FUARLAR ŞİRKETLERİN OLMAZSA OLMAZI

Yeşilova Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali İhsan Yeşilova “44 yıldan bu yana alüminyum sektörünün içerisinde büyük bir titizlikle çalışmalarımızı yürütüyoruz. Bunun için ortaya koymuş olduğumuz yatırımlarla, yenilikçi ürünlerin de takipçisi olarak şirketlerimizdeki oluşumlarımızı ona göre şekillendiriyoruz. Sektörümüzdeki gelişmeleri yakından takip etmemiz gerekiyor, bu yüzden de uluslararası ilişkilerimizi geliştirmek adına fuarlar şirketlerimizin artık olmazsa olmazı. Bu kapsamda da sektörümüzün önde gelen platformlarından biri olan Aluexpo’da yer almak şirketlerimizin tanıtımlarını yapma ve yeni bağlantılar kurma noktasından büyük önem taşıyor” açıklamalarında bulundu.

ALÜMİNYUM SANATLA BULUŞTU

Alüminyumu hayata katarken endüstriyel boyutunun dışında sanatta da kendine harika bir yer edindiğini belirten Yeşilova Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yalçın Yeşilova; ‘Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nden arkadaşlarımız alüminyumu sanatla buluşturarak inanılmaz farklı ve başarılı işler ortaya koydular. Bizler de sonucu gördüğümüzde ne kadar muhteşem bir metal ile iş yaptığımızın bir kez daha farkına varmış olduk. Ortaya çıkan şaheserleri fuar standımızda sergileyerek katılımcıların beğenisine sunduk ve aldığımız geri dönüşler çok olumluydu” açıklamalarında bulundu.

ÇÖZÜM ODAKLI ÇALIŞIYORUZ

Alüminyum sektöründe yaşanan gelişmeleri tek çatı altında buluşturan Aluexpo Fuarı’nın katılımcılara yeni pazarlar açtığını ifade eden Cansan Alüminyum Genel Müdürü Selim Güney, “Hem sektör temsilcileri hem de müşterilerimizle dirsek temasında olmak açısından fuarlar buluşma noktamız. Özellikle de sektörümüzün en önemli fuarlarından birinin 2 yılda bir bizim ülkemizde olmasının avantajını yaşıyoruz” dedi.