EFQM modeli ve kazanımları, kurumlarla paylaşıldı

KalDer EFQM Bursa Kalite Ödülü Deneyim Paylaşım Toplantısı, Yeşilova Holding Yönetim Sistemleri Müdürü Halit Yılmaz’ın moderatörlüğünde gerçekleştirildi.

KalDer tarafından 1998 yılından bu yana verilen Bursa Kalite Ödülü ve ödülün rehber aldığı EFQM Modeli, KalDer Evi’nde düzenlenen bir etkinlikte çeşitli kurum ve şirketlerin temsilcileri ile paylaşıldı. Panelistler ile birlikte EFQM modeli ekseninde, şirketlerin bu modeli uygulayarak yaşadıkları dönüşüm ve değişimlerin ele alındığı panelde, firmaların neden modeli uyguladıkları, kazanımları ve kurumlara tavsiyeleri üzerine sunumlar yapıldı, modelin yarattığı katma değerin önemini vurguladı.

Yeşilova Holding Yönetim Sistemleri Müdürü Halit Yılmaz’ın moderatörlüğünde düzenlenen panele; Limak Uludağ Elektrik Yönetim Sistemleri Uzmanı Sinem Öztosun, Şehit Erol Olçok MTAL Okul Müdürü Halis Korkmaz, Şükrü Şankaya Anadolu Lisesi Okul Müdürü Yeşim Ö. Ünlü, Uray Sigorta Genel Müdürü Alper Pekmezcioğlu ve OİB MTAL Okul Müdürü Metin Sezer konuşmacı olarak katıldı.

EFQM MODELİ NEDİR?

EFQM modeli; sektör, büyüklük, yapı, bölge ve ülke farkı gözetmeksizin kuruluşların sürdürülebilir bir başarı yakalayabilmelerini sağlamaktadır. Ödül, modeli başarı ile uygulayan kuruluşlara verilmektedir. Bugüne kadar yerelde sağlanan başarılar Bursa’dan, Türkiye ve Avrupa Mükemmellik Ödülü’ne kadar gitti. Ödülle ilgili yapılan tüm çalışmalar, aynı zamanda Bursa’nın adını ulusalda ve Avrupa’da duyurmaktadır.

26.04.2022 Tüm Haberler