TALSAD, 50. Yılını Kutluyor

Alüminyum sektöründeki güçlü oyunculardan olan Yeşilova Holding, sektörün geleceğine yön veren çalışmalara imzasını atan Türkiye Alüminyum Sanayicileri Derneği’nin (TALSAD) çalışmalarına katkı sağlamaya devam ediyor.

Alüminyum sektörünün nabzını tutan TALSAD, kuruluşunun 50. yıl dönümü dolayısıyla basın toplantısı düzenledi. Toplantı TALSAD Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kibar ile birlikte TALSAD Yönetim Kurulu Üyeliği görevini üstlenen Yeşilova Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali İhsan Yeşilova, TALSAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Haluk Kayabaşı, TALSAD Yönetim Kurulu Üyeleri Osman Şahin, Derya Hatipoğlu, Metin Yılmaz, Hüseyin Şeherli, Pelin Arslan, Sedef Bolgün, Göksal Güngör ve TALSAD Genel Sekreteri Erol Metin’in katılımıyla gerçekleştirildi. Derneğin tarihi önemi ile sektörün mevcut gündeminin masaya yatırıldığı basın toplantısında konuşan TALSAD Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kibar, alüminyum sektörünün ülke ekonomisine büyük katkı sağladığına dikkat çekerek, sektörün pandemiye rağmen 3 milyar dolar ihracat bariyerini aştığının altını çizdi.

BİRLİKTEN GÜÇ DOĞAR

1975 yılından bu yana alüminyum sektöründe bulunan Yeşilova Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali İhsan Yeşilova, TALSAD’ın bir sivil toplum kuruluşundan öte olduğunu ifade ederek “Bizler, çok uzun zamandan bu yana alüminyum ile iç içeyiz. Belki de birbirimizi en iyi şekilde anlayan ve derdimizi birbirine en anlaşılır şekilde anlatabilen yine bizleriz. Her zaman söylediğimiz gibi ‘Birlikte güç doğar’ mantığıyla hareket ediyoruz. Sektörümüze değer katacak tüm çalışmaları birlikte takip ediyor, birlikte sektörümüzün geleceğine yön verecek uygulamaları değerlendiriyoruz. TALSAD çatısı altında bulunmaktan ve 50. Kuruluş yıl dönümünü kutlamaktan büyük gurur duyuyorum” ifadelerini kullandı.