Üniversite - Sanayi İş Birliği Pekişiyor

Üniversite – sanayi iş birliğini artırmak amacıyla “2244 Sanayi Doktora Programı” kapsamında protokol imzalayan Yeşilova Holding, Bursa Uludağ Üniversitesi’ni ağırladı.

Otomotiv, solar sistem ve raylı sistemler ile daha birçok sektöre alüminyumdan çözümler üreten Yeşilova Holding, teknoloji çağının hızla ilerlemesi doğrultusunda çalışanlarına yönelik kapsamlarını da geliştiriyor. 2019 senesinde Uludağ Üniversitesi ile “2244 Sanayi Doktora Programı” kapsamında protokol imzalayarak şirketlerinde daha fazla araştırmacıyı istihdam edecek olan Yeşilova Holding, Bursa Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. A. Saim Kılavuz, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ferudun Yılmaz, Prof. Dr. İrfan Kırıştıoğlu, Prof. Dr. Adem Doğangün, Prof. Dr. Hüseyin Aksel Eren, Mühendislik Fakültesi Dekanı Akın Burak Etemoğlu ile Doç. Dr. Hakan Aydın’ı ağırladı.

“YEŞİLOVA HOLDİNG İLE ÜNİVERSİTE – SANAYİ İŞ BİRLİĞİNDE BAŞARILI İŞLERE İMZA ATILACAK”

Yeşilova Holding bünyesinde yer alan ve Hasanağa lokasyonunda bulunan Cansan Alüminyum ve Can Metal’i ziyaret eden heyet, üretim hakkında Cansan Alüminyum ve Can Metal Genel Müdürü Selim Güney’den bilgi aldı. Üretim tesislerini gezmeden önce şirket sunumları ile detaylı bilgilerin aktarıldığı toplantıda Yeşilova Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali İhsan Yeşilova “Bursa ve ülkemize değer katacak çalışmalar adına kendimizi yeniliyoruz. Değişen çağa hem kendimiz hem şirketlerimiz, hem de çalışanlarımız ayak uydurmak zorunda. Bu kapsamda üniversite ile gerçekleştirilen iş birliğimizi çok önemsiyorum. Bu iş birliğinin oluşturulması kapsamında desteklerini esirgemeyen değerli Rektörüme çok teşekkür ediyorum” dedi. BUÜ Rektörü Prof. Dr. A. Saim Kılavuz ise Yeşilova Holding’in ev sahipliğinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek “Bursa’mızın önemli marka kuruluşları arasında yer alan Yeşilova Holding ile imzaladığımız protokol kapsamında doktora öğrencilerimiz burada çalışma imkanını yakalayacaklar. Kıymetli Yönetim Kurulu Başkanı Ali İhsan Bey’in bu konudaki çalışmalarını çok önemsiyoruz; O’nun üniversiteye ve bilime olan desteği ile üniversite – sanayi iş birliğinde çok güzel ve başarılı işlere imza atacağımıza inanıyorum” dedi.

Cansan Alüminyum ve Can Metal üretim tesislerini gezen heyete, Yeşilova Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yalçın Yeşilova, Yeşilova Ar-Ge Merkezi Müdürü Gökhan Tekin ile Can Metal Fabrika Müdürü Ümit Semerci de eşlik etti.

Yeşilova Holding ile BUÜ arasında imzalanan “22 44 Sanayi Doktora Programı” protokolü ile 3 doktora öğrencisi, firma bünyesinde gerçekleştirilen bilimsel temelli çalışmalarda görev alacak. Öğrenciler, doktora çalışmalarının tamamlanmasının ardından en az 3 yıl daha Holding bünyesinde çalışmaya devam edecek.