Yeşilova Holding Ar-Ge Merkezi Uluslararası Liquid Metal Processing and Casting’e Katıldı

Yenilikçi çalışmalarıyla fark yaratan Yeşilova Holding Ar-Ge Merkezi, The Metals, Minerals and Materials Society (TMS) tarafından düzenlenen Uluslararası Liquid Metal Processing and Casting – 2019 (LMPC’19) Konferansı’na katıldı.

Endüstriyel ve akademik camiada oldukça saygın bir topluluk olan The Metals, Minerals, and Materials Society (TMS) tarafından, 8-11 Eylül tarihleri arasında Birmingham – İngiltere’de bu yıl sekizincisi düzenlenen Uluslararası Liquid Metal Processing and Casting – 2019 (LMPC’19) Konferansı’na Yeşilova Holding Ar-Ge Merkezi tam metin bildiri ve sözlü sunumu ile katılım gösterdi.  

Konferansta, Yeşilova Holding bünyesinde yer alan Can Metal ve Bursa Teknik Üniversitesi iş birliği ile yapmış olduğu “Effect of Oxygen Atmosphere in High Pressure Die Casting Melt Holder Crucible on Metal Quality and Cast Part of AlSi9Cu3” isimli sunumunu katılımcılara aktaran Yeşilova Holding Ar-Ge Merkezi’nden Metalürji ve Malzeme Sorumlusu İrem Sapmaz ilgiyle takip edilirken, Yeşilova Holding şirketlerinin yetkinlikleri hakknda da bilgiler verdi.

KONFERANSTA SUNUM YAPAN TEK TÜRK FİRMAYIZ

Yenilikçi bakış açılarıyla sektörde fark yaratan çalışmalara imza attıklarını ifade eden Yeşilova Holding Ar-Ge Merkezi Müdürü Gökhan Tekin “Ar-Ge Merkezi olarak bilimsel çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Ekip arkadaşlarımız ile birlikte bir sinerji ortaya koyarak sektöre değer katabilecek tüm aranjmanları harmanlayıp çalışmalarımızı en ince detayları düşünerek ortaya çıkarıyoruz. Sonuca ulaşmak adına çok uğraşıyor, çok inceliyor ve çok deniyoruz. Bugün de emeklerimizin karşılığını aldığımız noktalardan bir tanesindeyiz” dedi. Konferansta sunum yapan tek Türk firma olduklarının da altını çizen Tekin “Burada tek Türk firma olarak sunum yapmak bizleri çok heyecanlandırdı. Gelen tepkiler de gerçekten başarılı işler çıkardığımızın resmi. Yeşilova Holding Ar-Ge Merkezi olarak yenilikçi çalışmalarımızla örnek olmaya devam edeceğiz” açıklamalarında bulundu.

Sıvı metal üzerine yapılan çalışmaların bilimsel hakem komitesi tarafından gerçekleştirilen değerlendirmeler sonucunda kabul edilmesi ile bildirilerin sunulabildiği, araştırmacıların çalışma alanlarında fikir alışverişinde bulunabildiği ve sektörel iş birliklerinin kurulabildiği konferansa; Avrupa’dan ve Amerika’dan gelen çok sayıda sektörün ileri gelen temsilcileri, üniversite personeli akademisyenler ve araştırmacılar akademik ve endüstriyel çalışmalarını sözlü veya poster sunumu olarak sunabilme fırsatını yakaladı.