Yeşilova'ya BTÜ'den Ödül

Yenilikçi uygulamaları ve projeleriyle alüminyum sektöründe Bursa’ya değer katan Yeşilova Holding, gençleri destekleyerek geleceğe yatırım yapmayı sürdürüyor.

Dünyanın en büyük havacılık festivallerinden biri olan TEKNOFEST 2021’e sponsorluk desteği veren Yeşilova Holding, Bursa Teknik Üniversitesi’nin düzenlediği “BTÜ 2021 Ödül Töreni”nde iki ödüle birden layık görüldü. Hem sponsorluk hem de TÜBİTAK tarafından 2209-B projesi kapsamında desteklenen bitirme tezlerinde sanayi danışmanlığı desteği veren Yeşilova, üniversite-sanayi iş birliği adına yaptığı çalışmalarla yenilikçi bakış açısını bir kez daha vurgulamış oldu.

Yeşilova Holding Yönetim Kurulu Üyesi Yasemin Yeşilova ile Ar-Ge Proje Mühendisi İrem Sapmaz’ın katılım sağladığı törende TEKNOFEST 2021’de dereceye giren ve finale kalan takımlara, sponsor kurum ve firmalara, takım danışmanları, jüri üyeleri ve yarışmaya katkıda bulunan akademik ve idari personele ödülleri takdim edildi. Yoğun bir katılım ile gerçekleştirilen törende ödülünü BTÜ Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir’den alan Yeşilova, gençleri her zaman desteklediklerinin altını çizdi. Değişen ve dönüşen dünya yapısında gençlerin bu rolde büyük öneme sahip olduğunu aktaran Yasemin Yeşilova “Bizler, Yeşilova Holding’in genç temsilcileriyiz. Bursa’mız ve ülkemiz adına büyük önem taşıyan TEKNOFEST’e sponsor olarak gençlerimizin yanında olduk. Onların ortaya koydukları projeler çok değerli. Holding olarak gelecek dönemlerde de gençlerimize ve Bursa’mıza yatırım yapmaya devam edeceğiz” açıklamalarında bulundu.

Sanayi ile üniversite arasındaki iş birliğini sağlayan İrem Sapmaz ise kendi tecrübelerini paylaşarak öğrencilerin bitirme tezlerinde danışmanlık yapmaktan büyük mutluluk duyduğunu iletti.

17.01.2022 Tüm Haberler